Preskočiť na hlavný obsah

BIOfarma v Stupave


Tak a môj ďalší pracovný výlet so žiakmi bol presne tu.  Biofarma v Stupave už stojí nejakú tú dobu, ale ja som tu bola prvýkrát. A poviem Vám je tam pekne, kľudné prostredie a nájdete tam pohodu a relax, možno aj čosi viac ... 
Po vstupe do vnútra areálu nás privítal strážny psík :) a čerstvý vzduch, pekne upravený areál a hlavne lúka,  na ktorú sme si hneď dali deku a spravili taký neplánovaný piknik v rámci desiatovej prestávky. 


Počkali sme na nášho sprievodcu a potom sme vyrazili na prechádzku po areály a so žiakmi sme si pozreli všetky zvieratá a hlavne mohli sme ich nakŕmiť a chytiť pod dozorom chovateľa. Mimoriadne nás zaujal krásny poník, prasiatka a ovečky, ktoré sme videli vypúšťať z košiara na pašu :) Teraz pridávam pár skvelých záberov :) aby ste mali predstavu čo všetko sa tu dá vidieť. 

A keď sme nakŕmili tohoto koníka tak chovatelia ho zapriahli a my sme sa mohli ako pravý blaváci povoziť na voze :) Hlavne pre žiakov to bol zážitok. Ovečky už mali svoj letný strih za sebou, takže takto bez srsti si užívali slniečko. A prasiatka bola pre mestské deti veľká rarita :)Diviak. Stretnúť ho kdesi vo voľnej prírode nebola by som taká spokojná. Žiaci sa nemohli dotýkať, ale pani učiteľka neodolala :) Ma naozaj hustú a tvrdú srsť, ale moje dotyky sa mu zjavne nepáčili :)


Tu sme si opäť museli dávať pozor na ruky, aby nás nepobodali, ale nakŕmiť sme ich zvládli. 


Myslím, že týmto bolo na celej farme v tomto teple najlepšie :) 
A videli ste už takéto tučné prasa??? WTF! Tak toto je ozaj, že akurát na zabíjačku už :) Mal také malé nohy, že človek ich už ani len nevidel a takto sa vyhrieval na slniečku a žral chlieb. 


Po tejto prehliadke sme si trocha oddýchli na lúke a dali si krátky chill :) no a konečne sme sa mohli odviesť sľúbeným vozom. 
Keď išli žiaci musí isť aj pani učiteľka, nie ?  Pekná atrakcia.


Ďalšia veľká "atrakcia", ktorú tu majú je tento koník. Koník pomáhal pri veternej katastrofe v Tatrách a následne bol sem umiestnený, pretože je už úplne slepý. Chudáčik :(


No a sme na farme, takže na toto sme si museli dávať pozor :)))) ale zase nebolo toho tu až tak moc. Po celom tomto náučnom chodníku sme poriadne vyhladli a šli sme konečne do reštaurácie si dať niečo pod zub :) No na obed sme si mohli vybrať z troch možných jedál. Jedli sme na drevenej terase. Personál bol taký priemerný. Skôr by som povedala, že sa tváril ako keby tu pracoval za trest. Následne nám pomýlili počet pitia, čo nás veľmi nemilo prekvapilo. Značná neochota pri servírovaní. Ako učiteľky sme si obed platili a teda sme si dali čučoriedkové gule s grankom. Neviem, ale zhodli sme sa na tom, že tento obed by mal byť sladký, no nebolo tomu tak ... a príliš veľa granka s minimom masla tiež nepridalo na chuti tomuto jedlu. Žiaci mali halušky a tie sa zase sťažovali, že sú slané. Takže bohužiaľ toto jedlo nás dosť sklamalo a pridalo mínusové body :/ ale jedno musím uznať, káva bola fakt dobrá.   


No nakoniec možno povedať, že to bol dobrý výlet :) a hlavne nám vyšlo krásne počasie :)))  a ničím sme si nedali pokaziť náš výlet :) a veru škoda toho jedla v reštaurácii, inak by to bolo na jednotku s hviezdičkou :)))

by ViErKa16

Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.