Preskočiť na hlavný obsah

MADE IN SLOVAKIAPočas týchto prázdnin som si jednoducho nemohla odpustiť NEísť do Tatier :) Vysoké Tatry sú to najkrajšie čo Slovensko vie ponúknuť svetu (ale nie je toho predsa viac,  sme krásna krajina). 
Ja som bola na výlete s rodinou a strávila som tento rok čas len na Štrbskom plese a na zvyšok Tatier som sa bola len tak okrajovo pozrieť. Minulý rok som v Tatrách bola dlhšiu dobu a tu som navštívila iné dominanty, dali si turistiku atď.  Tento rok som sa rozhodla pre väčší relax práve na Štrbskom plese a okolí ...


Tak nech sa páči RAJ :) ale pekne od začiatku... Do Tatier sme prišli vlakom a následne sme sa presunuli TEŽ (niečo ako mhd v Tatrách ) a presunuli sme sa do Novej Polianky a následne na Štrbské Pleso. A presne tu sme trávili v rámci možnosti (najmä počasie) celý pobyt.Tento výhľad je z vlaku tesne pri Poprade. Tatry boli trochu zahmlené, ale nevadí tu si človek moc počasie nenavyberá. 


No a musela som si strihnúť selfíčko so spomínanými TEŽ :) hneď na začiatku nášho výletiku. A tu už robím grimasy na hladine Štrbského Plesa, kde sme si boli začlnkovať. Podľa je to úžasná možnosť vychutnať si Tatry z inej perspektívy. Je to veľmi dobrá atrakcia pre návštevníkov a bol o to aj veľký záujem.

Oddychovala som,  boli sme aj na menšej turistike,  pozreli sme si športový areál na Štrbskom plese. Počasie nám viac - menej vyšlo :) i keď v Tatrách si moc nenavyberáte matka príroda je mocnejšia :))) Boli sme si pozrieť aj športový areál na Štrbskom Plese a pekne sme vyšlapali aj skokanský mostík.


No a tak sme si aj z Tatier kúpila menší suvenír :) viete už som vo veku keď človek chce len niečo male doniesť z výletu domov a tak som spojila príjemne s užitočným a kúpila som si Tatra Tea :) Chutný bonus z výletu.


My sme boli v krásnom staršom penzióne v Novej Polianke počas nášho výletu ubytovaní,  no väčšinu času sme strávili v krásnej, úúúúžasnej tatranskej prírode. Neviem akými superlatívmi ešte nazvať tento krásny kraj našej malej veľkej krajiny :) Je to fakt nádherne čo dokáže príroda vytvoriť. 


Po dobrej turistike sme si dali obed na Solisku a teda som si dopriala rezeň :)Ak ste odvážni môžete vyskúšať vevericový horolezecký park :) pre mňa nič vhodné keďže sa bojím výšok.


No a neviem už ako slovami opísať tuto krásu tak prikladám pár skvelých záberoch  :) Myslím, že aj tak dobre túto nádheru poznáte :))) Musím povedať, že som sa tam príjemne oddýchla strávila krásne dni,  pokoj a relax bol na dovolenke prvoradí i keď trochu som si aj zašportovala. 


Neďaleko plesa si môžete vyskúšať pravé chutné čerstvo odtrhnuté čučoriedky :) a tiež sa môžete dať previesť na konskom voze.


A na záver sme nemohli obísť ani novo postavenú časť a to apartmány Smrek. Niekto povie, že komercia, ale podľa mňa to nie je zase až také zlé.Som rada, že som počas mojich letných prázdnin nevynechala Tatry a už sa to stáva u mňa akýmsi zvykom, že sem chodím podozrivo často :))) ale viete čo?  Mne sa to páči... a komu by sa nie však :) 

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.