Preskočiť na hlavný obsah

BANÍCKY JARMOK 2016 PRIEVIDZA


Uplynulý víkend sa konal u nás doma jarmok. Každoročný Banícky jarmok v Prievidzi, ktorý nikdy nesklame. A tento rok nebol výnimkou :) Fantastický program, super atmosféra, jarmočná pohodička a samozrejme burčiak, cigánska a perníky .... 
Vráťme sa ale pekne na začiatok tj. piatok ráno. Presne začal v štýle slovenskej kapely No name resp. jedného z ich textov "vidieť jak chodíš rozospatá za prácou".


No a tak som prišla medzi prvými na jarmok, presne ako aj ostatní predajcovia - tiež máme isté pravidlá. Stánkov bolo mimoriadne veľa a mnoho tovaru :) človek si mohol vybrať čo mu hrdlo ráčilo ...A tak som teda strávila celý víkend v štýle  POP-CORNu :) Ale zase na druhú stranu aký je zdravý, žiadny lepok, mnoho vitamínov najmä skupina B, polyfenoly (látky, ktoré viažu neželané látky v organizme). Piatok napoludnie začal sprievod celým jarmok a teda bol oficiálne otvorený.  Program ako vidno aj na plagáte - tak bol fantastický :) Teda k nám prišli hotové esá zo slovenskej hudobnej scény ako NO NAME  (to milujem), potom aj iný ako Horkýže slíže, Gladiátor a z ľudovej nôty Ľudovít Kašuba či heligonkári .... Hlavne podvečer sa preto toto námestie pred hotelom Magura zaplnilo do posledného miesta. 


Sprievod na čele s doprovodným vozidlo dopĺňali "vysoký muži", nesmeli chýbať BANÍCI a jednotlivé skupiny pôsobiace v meste napr. mažuretky, bubeníci, folklórne skupiny... a v sprievode nemohla chýbať ani pani primátorka :)
Som strašne rada, že mi zapózovali :) a takto sme si spríjemnili deň...No a samotný jarmok. Bolo toho na výber, veľa fotiek som urobila z toho najlepšieho. Maľovanie na tvár, nafukovacia šmýkala :) inak tu si môžete objednať aj vy a to priamo tu. Okrem iného balóny, maďarské klobásy, zelenina, trdelník ...  


A prečo by sme si nezajazdili na koníkoví a tak deti mohli vyskúšať niečo nové a nie len dookola otrepané elektrické autíčka :) A nemohli sme ani obísť remesla, ktoré takto propagovali na jarmoku. Plieskanie bičom síce nie je extra príjemná vec, ale keď už je to naša tradícia tak dobre..

Suuuuuuuper strávený víkend :) celý bol pracovno, akčno, oddychovo úúúúúúúúúúžasný :)))

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.