Preskočiť na hlavný obsah

KANDRÁČOVCITrošku som si vybehla na neplánovanú akciu mimo Ba :)  a zašla som si pozrieť Novú baňu. Prilákal mňa kvalitný kultúrny program, super sprievodné podujatia a typické jarmočné veci ako stánky, občerstvenia, burčiak a iné.  Predsa len sme v najkrajšom období v roku a to vo  vinobraní :)))
Okrem iného sme si typicky hodovo pochutnali na špecialitkách. Ja totiž nikdy neodolám rybám a tak som si dala jedného pstruha. 
Samozrejme na výber bolo toho teda požehnane a mohli ste aj z toho všetkého prasknúť.  Ľudia si pochvaľovali  tak myslím, že všetko bolo výborne. 


Kultúrny program majú vždy perfektný. A tento rok tiež nebol výnimkou :) Každý si tam našiel presne svoj "šálok kávy!" Pre každého niečo ja napr. som sa veľmi tešila na Katku Knechtovú a Kandráčovcov, nie že by som ich nejako veľmi obľubovala ale predsa len som ich ešte nevidela naživo.

A poviem Vám boli fakt veľmi dobrí :) Taká typická ľudová hudba k dobrej jarmočnej náladičke :) Ľudovú tvorbu uznávam ale ako uprednostňujem iný štýl.  Napriek tomu ma veľmi zajali a z celého jarmoku som opäť po roku vytvorila video na youtube :) Tak nech sa páči ...

Takú jarmočnú náladu podčiarkli aj stánky a medovníky, trdelník, langoše, burčiak, medovina ... 


Škoda toho večerného ochladenia.  Inak by to bolo priam dokonalé ... 
Ďakujeme a o rok sa určite znova vidíme v Novej Bani.

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.