Preskočiť na hlavný obsah

TRIP: SWITZERLAND :)


Tak ani neviem ako začať tento článok ...  Som dojatá, šťastná, plná radostí a práve sa usmievam od ucha k uchu :))) 
Som nekonečne šťastná, že som sa ocitla konečne v období, ktoré je number one ! KONEČNE si môžem povedať, že si žijem svoj sen ...  Presne tak ako som to vždy chcela, mám skoro všetko, čo som chcela, po čom som túžila. 

Ale k veci, tento článok bude čosi ako typ na výlet ? Alebo sa ma na niečo také podobať :) 
Každopádne chcem s Vami zdielať informáciu o tomto krásnom mieste :) Viete kde je raj na Zemi ? Ale viete si predstaviť nebo ? Nie ... Je to v pohode, ani ja som si nevedela, ale potom sme zašli do krááááááááááááááásneho kúta našej planétky :) Zablúdili sme do Švajčiarska pri jazero Luzern. 
Presne to je ten raj na Zemi :)))Veľmi krásna Villa s ešte krajším výhľadom na krásne hory, jazero a prírodu. Pohodový predĺžený víkend v objatí prírody. Trošku nám zo začiatku nevyšlo počasie (príšerné hmly), ale inak to bolo úžasné. Dobrá spoločnosť, romantika, párty a hlavne zaslôžený relax :))) Ozaj sme dobyli baterky ... Vôbec sa mi nechcelo isť domov ... tam sme zistili aká je realita  :)))


No a napokon dostalo počasie predsa len rozum a trochu sa umúdrilo :) a mohli sme si vychutnať nenormálne krásny východ slnka, rannú kávičku, a pohodovú nedeľu :)Východ slnka bol nenormálne úžasný :) Kávička a čaj vychutnaná do posledného dúšku. Raňajky super a "suchý obed " bol výborný. Porcie síce dosť malé, ale predsa dobre je málo či ako sa to hovorí ... 
Každopádne myslím, že fotky hovoria za seba :) Bože hneď by som sa vrátila ... A na titulnej fotke (ktorá celý výlet vystihuje) mám zaznamenaný ten najkrajší výhľad aký som kedy videla :) Slovensko je krásna a priam nádherná krajina. No Švajčiarsko je famózne. Nespraviť si typickú blogersku fotku na kraji bazénu by bola veľká škoda :)))
Byť Švajčiarsku a nevidieť kravu na zelenej lúke je snáď hriech. Krásne prostredie. Nenormálne oddychové prostredie a fakt človek dobyje baterky. Toto sú presne tie miesta kde človek jednoducho príde a môže len tak stáť a vlastne to stačí. Všetko ostatné je len krásny bonus. 
Tak a teraz môžem v diári odškrtnúť ďalší svoj cieľ :) Splnení sen !!!

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.