Preskočiť na hlavný obsah

Slovak National race winning Hungarian :) Devín Bratislava


Slovenský národný beh Devín Bratislava síce vyhral maďar ! No prvom rade ho vyhral môj oco :) Ktorý mal vo svojej kategórii 6. miesto.  Čo je podľa mňa k jeho veku brutálny výkon. Krásna atmosféra, nádherná športová nedeľa v Bratislave, neskutočné  výkony všetkých bežcov cca vyše 7 000 a samozrejme toto všetko podčiarkli rôzny hudobný ale aj bežecký podporovatelia. 
Ja som čakala v cieli ale prešla som si trať od parku kultúry cez River Park :) a ta atmosféra, ktorá tu vládna bola úžasná :))) Krásne jubilejné 70-te medajle boli pripravené :) A tu máme víťaza :) Klasika vavrínový veniec, medaila a gratulácia po prekročení pásky museli byť. 


A tu mám víťaza zase ja.  Aj keď nemá chlapca, ktorý by s ním bežal, zato má tu najlepšiu fanúšičku v cieli. Môj oco to proste dnes brutálne dal. Krásna medaila :) Som rada, že som sa mohla tejto krásnej športovej akcie zúčastniť. A to najlepšie nakoniec. Darmo sa to tak nehovorí. Išli sme pre diplom a koho sme tam nestretli. Nášho úspešného zlatého olympionika Mateja Tótha. Podľa mňa žijúca legenda :) Neskutočne pokorný chlapec, plný energie a pohody s krásnym úsmevom. Som šťastná, že som ho stretla je pre mňa motivácia :) Ďakujem :) 


Takto nám podpísal diplom a mohli sme sa s ním aj odfotiť :) Samozrejme som si aj ja musela tento moment zdokumentovať a požičala som si medailu :) Táto fotka je pre mňa neskutočne silná a už visí nad mojou posteľou :)


Som rada, že som takto krásne nabitý víkend absolvovala v Bratislave ale teraz hor sa ! už na dovolenku :) Treba si aj občas prevetrať hlavu ... 

by ViErKa16

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.