Preskočiť na hlavný obsah

D O Ž I N K Y...


Tak presne pre toto nemôžem byť #foodblogger. Jednoducho, by to to jedlo nevydržalo. Presne ako je to na fotke. Nie že by som bolo "pažravá", ale ja milujem jedlo asi trocha inou láskou. No a jasne, že takýmto úžasným koláčikom dokážem odolať len ťažko. 
Áno, správne sme na dožinkách, presne ako som napísala názov článku. Každoročne navštívim dožinky resp. Novianké dni v Diviackej Novej Vsi. Je to milá akcia v príjemnom prostredí. Kultúrny program je už na tom troška horšie, ale snažia sa to vyvážiť dobrým jedlom. 


Doobedných hodinách sa tu konala súťaž požiarníkov a následne na ihrisku futbalový zápas. Deti sa mohli vyšantiť na kolotočoch a atrakciách. Ja ako správny milovník jedla som ostala verná stánkom s občerstvením a spolu s partiou sme vyskúšali ponuku dňa :) Guláš, langoš, palacinky, grilovaný pstruh a mnoho ďalšieho...No okrem slovenskej rokovej skupiny z Bratislavy vystúpili aj umelci z Vrbového. A títo umelci hrali priam na všeličom. Na fotke hrajú na záchode. Na podiv sa to dalo aj počúvať :) Tento pán už 12 rokov píše aj rozprávky pre deti. 

Z ich vystúpenia sa mi páčilo najviac oslovenie, ktoré si navzájom dávali "pán brat" v rôznych častiach ich vystúpeniach to vyznelo komicky. 


No a vráťme sme späť k titulnej fotke takéto dobroty napiekli dievčatá. Podľa mojich informácii by malo ísť o skupinu dievčat, ktoré začali tvoriť tieto zákusky :) A sú fakt dobréééééé.
Niektoré vyzerajú tak dobré, že je ich škoda zjesť. 
Och riadne dobrá "mňamka" No ale stačilo môžete si ich aj objednať majú FB stránku lollipops. 


No a kam ma ponesú moje nohy nabudúce? Neviem nechajte sa prekvapiť :)

byViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.