Preskočiť na hlavný obsah

Novianske dni 2018 opäť nesklamali


V posledné roky sa to u mňa stalo tradíciou. Neviem ani prečo. Možno ma vždy dostane tá atmosféra, pohostinnosť, chutné jedlo... Neviem. Každopádne tento rok akcia Novianske dni opäť nesklamala. 

Okrem kultúrneho programu, súťaži v jazde na býkovi, skvelého jedla od miestnych spolkov a fantastických zákuskov som sa ocitla v pekne zrekonštruovanom areáli. Neviem kedy sa udiala táto zmena (okrem tejto akcie sem nechodím), no je to k lepšiemu. Vynovené fasády búdou, nový asfalt či pódium, len dotvárali príjemnú atmosféru Novianských dní 2018. Tak ako nás privítala táto rohožka pri vstupe do Kultúrneho domu, vítam aj ja Vás pri tomto článku. Kultúrny program bol zorganizovaný tak, aby si v ňom každý našiel to svoje :) Pre ľudí bola pripravená tombola, obyvatelia súťažili v pečení koláčov, deti sa mohli dať namaľovať a vyšantiť na kolotočoch. Počas sobotného doobedia sa konala súťaž hasičov, milým oživením bola súťaž v jazde na býkovi. Pri tejto atrakcií som si spomenula na akciu, kde sme chutnali býka (pozri staršie články). 


Celý program sa odohrával vonku v areáli a časť bola vo vnútri kultúrneho domu, čo bolo tento rok výhodou najmä pre jeho klimatizáciu :) Aspoň trošku sa zmiernilo to horko z vonku. V stánkoch s občerstvením si mohli návštevníci vybrať z veľkého množstva. Za mňa jednoznačne vyhráva grilovaný pstruh a langoš. Skvelé boli aj palacinky, hranolky. Tiež ste mohli ochutnať guláš, klobásku, varenú kukuricu, bagety, perníky, pukance a samozrejme pivo a kofolu :) 
Ak by sme sa vrátili k prvej fotke :) Tak zákusky, koláčiky ste mohli ochutnať vo vestibule kultúrneho domu. A poviem Vám oni nie len dobre vyzerali, ale aj chutili. Prepáčte musím sa ospravedlniť - oni boli famózne. 

Takže na záver iba toľko, dúfam, že o rok som tu zas! Pripíjam na život, na krásny víkend a samozrejme aj na Vás Diviacka Nová Ves :P :)

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.