Preskočiť na hlavný obsah

54. ROČNÍK FOLKLÓRNYCH SLÁVNOSTI POD POĽANOU V DETVE 2019Uplynulý víkend sa konala krásna akcia v Detve. Bol totiž 54. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou v prírodnom amfiteátri v Detve. Krásna slovenská tradícia, ktorá sa konala už 54 krát vo svojej histórií. Jedinečné podujatie, ktoré spája tradíciu, folklór, viaceré generácie a súčasnú modernú dobu.

Na Detve totiž nájdete všetko! Moderné kolotoče pre deti a mládež, celým jarmokom môžete natrafiť na všelijaké stánky, nesmú chýbať tradičné remeslá a po novom obľúbený priestor KRAJINSKÝ DVOR, ktorý má na Detve malú tradíciu – realizuje sa totiž len 6 rok. Ale myslím, že je mimoriadne obľúbený J Môžete v ňom ochutnať špeciality Slovákov žijúcich v zahraničí. Tu neodolal asi nikto!

Okrem toho všade sama hudba, folklór dýcha z každého rohu, vystupujúci v krojoch a neskutočne krásne vystúpenie v samotnom prírodnom amfiteátri. Tento rok som sa snažila preniesť tu neopísateľnú atmosféru do videa, ktoré nájdete na Youtube a prikladám Vám ho aj sem.Viac ako moje slová povedia fotky J Bolo tu krásne i napriek tomu, že v sobotu mierne narušil poobedný dážď. Každý si tu prišiel na svoje.

Vyzerá to tak, že o rok som tu opäť! Ak ste tu ešte neboli, tak máte námet na výlet na budúce prázdniny :P Každý Slovák by tu mal aspoň raz za život byť. Tiež neholdujem tradícii folklóru o dušu, ale tu je toho toľko na výber, že ten folklór je krásnym spestrením.

by ViErKa 

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.