Preskočiť na hlavný obsah

VIANOČNÉ TRHY 2019


Šťastné a veselé Vianoce! Posledný deň vianočných trhov. A práve v tento deň vychádza tento článok. Pre tento rok to nerozdeľujem, ale spravila som nový jeden spoločný článok. Navštívili sme ich viac. No vybrala som len tie, ktoré stáli za to. Tentokrát som sa zamerala na vianočnú výzdobu. Pretože jedlo a stánky sú všade o tom istom. O jedle už článok bol. Musím povedať, že všade kde sme boli, bola nová krásna výzdoba. A bola super aj cez deň a v noci to bolo ešte krajšie. Ja svetielka milujem. A jednoznačne to k Vianociam patrí. Musí byť všetko vysvietené a rovnako aj takto u nás doma. Krásny vianočný stromček a svietiaca výzdoba na celom dome. Ak je k tomu vysvietené aj celé mesto, je to v tomto čase celé také krásne. Za mňa bola krásna výzdoba v Partizánskom a Bratislave. Jasne, že je možno niekde (alebo podľa niekoho) krajšia. Ale ja práve túto považujem na nenásilnú, milú a decentnú. A celá táto výzdoba by samozrejme vynikla viac, keby bol sneh. Ako vysvietené mesto máte Vy?

Vianočné trhy slúžia na naladenie na vianočnú atmosféru. A mňa jednoznačne naladili. I keď bez tej zimy a snehu je to celé nejaké inakšie. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.