Preskočiť na hlavný obsah

sLOVEnsko ❤
Tento rok je priam stvorený na dovolenku na Slovensku. I keď ja už roky presadzujem dovolenku doma! Slovensko je krásna a bohatá krajina na zážitky, prírodu, atrakcie a všetko možné aj nemožné - len treba správne hľadať. O Tatrách som už písala niekoľkokrát a dokonca v rôznych ročných obdobia či článok bol zameraný len na niečo výnimočné. A tento raz to pojmem netradične. Budeme v Tatrách, ale zameriam sa na jeden skvelý hotel, resp. wellness. Pretože nie len turistika sa dá robiť v Tatrách. Človek tu vie aj krásne zrelaxovať v saunách, pri bazéne, vo vírivke. A to všetko v krásnom vysokohorskom prostredí s výhľadom za 100 bodov. 
Jasné Tatry sú úžasne a môžeme byť radi, že sú na Slovensku. Myslím, že v súčasnosti sú už dostupné (cenovo) komukoľvek, len treba chcieť. Pri krásnom počasí sú výhľady neskutočné. Príroda tu vie prekvapiť v každom ročnom období. Čerstvý vzduch a málo áut na ceste sú len prijemnou čerešničkou na torte s názvom Tatry. Kdekoľvek v Tatrách pôjdete, vždy máte čo robiť a teraz nemyslím na vysokohorskú turistiku v podaní túry na jeden z ich štítov. Aj v doline, resp. v jednotlivých častiach je čo robiť. My sme tento rok trávili mini-dovolenku v obci Starý Smokovec. Ako hotel sme si vybrali zrekonštruovaný Grand hotel Bellevue. Ak by ste hľadali význam slova v jeho názve, zistili by ste, že slovo – bellevua znamená budova s vyhliadkou alebo pekná vyhliadka. A zjavne pri pomenovaný hotela vychádzali z jeho polohy. Pretože keď sem prídete, tak výhľad Vás dostane na prvú šupu! Z tohto hotela je výhľad snáď z každej izby. Ranný pohľad po zobudený na Hrebienok či Slávkovký štít je - no ani slovom neviem opísať.Hotel je pekne a blízko situovaný asi cca 500 m od samotného strediska Hrebienok. Obklopuje ho krásny hustý les. Výhodou je priestranné parkovisko pred hotelom. Ak máte chuť na jedlo, k dispozícií je hotelová reštaurácia a v areály aj slovenská reštaurácia. Personál je milý, sympatický a ústretový. V hoteli sa nachádza Lobby bar so skvelými zákuskami (každý deň iná ponuka) a skvelé drinky. Takže keď je vonku dážď, nie je čo riešiť. Izby sú krásne, štýlovo a moderne zariadené, krásny drevený dizajn. Apartmánové izby sú jedna radosť. A poďme k tomu najpodstatnejšiemu – Wellness a Spa.

Táto časť hotela sa nachádza v jeho podzemí, ale tým, že hotel je postavený v kopci tak samotný wellness je vlastne na poschodí a hlavne s opäť krásnym výhľadom - tentokrát do doliny. Môžete pozorovať tatranskú železnicu J
Aby som to zhrnula - nachádza sa tu 5 víriviek, 7 sáun (bylinková, eukalyptusová parná, fínska, ľadová...) samozrejme veľký plavecký bazén a oddychová miestnosť s mimoriadne pohodlnými ležadlami. Toto je fakt krásny, veľký wellness na celom jednom podlaží. Vírivka s nočnou oblohou je čistá topka. Pekne dizajnový vzhľad obkladačiek im mimoriadne vyšiel. 


V reštaurácií sme absolvovali raňajky aj večeru. Obe boli výborne, veľké porcie a naozaj chutné jedlo. Personál bol ochotný a dobre zorientovaný vo všetkom. Myslím, že viac Vám povedia fotky. Za mňa môžem povedať, že tento hotel vrelo odporúčam všetkými desiatimi. Výborná poloha, krásne výhľady, dobre služby  a mimoriadne skvelý wellness. Čo viac treba? Nič! Tento článok bol viac-menej zameraný na samotný hotel v srdci Tatier. Snáď mi to milovníci hôr odpustia J No tentokrát to bolo o hotely.

Slovensko je krásne! Tak ho začnite objavovať :) 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.