Preskočiť na hlavný obsah

Poď som mnou na prechádzku :)Dnes Vás zoberiem na prechádzku po meste Piešťany. Toto mesto som navštívila počas leta. Slovenské kúpelne mesto je naozaj očarujúce. Navštívila som typické dominanty tohoto mesta :) Počas výletu som aj natáčala a vzniklo pár skvelých záberov. Takže ak mate chuť, môžete si pozrieť aj moje video :) A teda ísť na prechádzku po Piešťanoch so mnou :)
Okrem vlogu, pridávam aj pár fotiek s komentárom :)


Piešťany ako kúpele majú dlhu históriu. Neustále sú navštevované turistami.  Pre toto mesto sú typické dominanty, ktoré by sme mali vidieť. Kolonádový most z roku 1933 od Emila Beluša je jednou z nich.

Kolonádový most je postavený cez rieku Váh, na ktorej ľudia trávia čas člnkovaním :) Zároveň pri rieke môžete cítiť pokoj a pekne sa zrelaxovať :)


Po prejdení rieky na Vás čaká Kúpeľný ostrov. Starobylá architektúra hotelov, kúpalisko Eva, Napoleonské kúpele z rokov 1822 - 1862. Kde môžete ochutnať piešťanskú liečivú vodu, ktorou tu liečia  reumatické ochorenia. Voda ma 60 stupňov. Jazierka z leknami boli ohromujúce.


Neodmysliteľnou súčasťou mesta sú kúpeľné oplátky, ktoré jedol asi každý :) Počas letnej sezóny sa môžete previesť aj Piešťanským expresom :) A jazda fakt stojí zato, aspoň sa toľko nenabeháte :)
Cestu expresom si môžete pozrieť v mojom videu  :) Počas horúceho počasia sme sa boli schladiť v Auparku a tam som narazila na plagát k filmu Sídliskový sen, ktorý mieri do kín :) A nedalo mi si nespraviť foto :) Veď som v Piešťanoch a stadiaľ je predsa Rytmus, resp. Kontrafakt to musím dať foto :) A samozrejme sa na film aj chystám :)Celkovo toto mesto hodnotím pozitívne :) Ak mate cestu okolo určite sa tam stavte :) 

S láskou, Vaša 
ViErKa 16

Komentáre

 1. Kazdy vravi ze to je krasne mesto raz ho pojdem aj ja navstivit pekne fotky ;-)
  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem :) Naše Slovensko je fakt krásne :) Pozrela som tvoj blog a máš ho ozaj pekný :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. :) Moje mesto :) tam som sa narodila a aj vyrastala aj do skoly tam chodim :) a byvam len 5km od tohto mesta :) Clo Dy urcite pridi ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. V Piešťanoch som ešte nebola, no raz ich určite navštívim ☺
  justaddcourage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jak vidím, tak Piešťany jsou vážně krásné město. Mně se Slovensko vždycky tak nějak líbilo, takže doufám, že se někdy na Slovensko dostanu a budu se moc podíbat buď do Piešťan nebo do jiného slovenského města. :) Zvu tě na můj blog. Chica loca♡

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Slovensko je krásne :) Treba pozrieť. Kuknem tvoj blog :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.