Preskočiť na hlavný obsah

Christmas 2016 #xmas


Práve sa pozeráte na NÁŠ štedrovečerný stôl :) Toľko som si ho fotila, že nakoniec som nevedela vybrať vhodnú fotku :))) A tak som teda dala takúto "umeleckú" fotečku, ktorá sa mi podarila na námet mojej sestry :) 
Pred tým ako sme sadli k vianočnému stolu sme museli všetko vyzdobiť, pripraviť a podokupovať. Tento rok to bolo celé nejaké zvlášné.  Teraz to totiž vyšlo tak, že som domov prišla len jeden deň pred Vianocami. Tak som toho predvianočný deň mala celkom dosť :) Musela som poupratovať, vyzdobiť, pripraviť veci.... Ale viete čo "diamanty vznikajú pod tlakom " je to veľká pravda a mne sa podaril priam heroický výkon :) STIHLA SOM TO :)))
Po takomto akčnom dni si človek dopraje trochu relaxu. Ja som si dala varené vínko a príjemnú spoločnosť :) Veľmi rýchlo to celé zbehlo aj samotný Štedrý deň. Na začiatku sme pripravili koláčiky, dobroty, a hlavne šalát s rybou :) Také typické slovenské Vianoce. 
Už štandartne odoberáme zákusky, resp. koláčiky od domácej miestne cukrárky a sú fakt skvelé.  Doobeda sme zabalili posledné darčeky a hor sa do posledných úprav. Nič extra prehnané na Vianoce nerobíme.  Veď toto je najmä o tom, aby sme sa stretli v zdravý a spolu pre stole. 
Na vianočnom stole u nás nemôže chýbať ovocie. Tento rok sme pili na prípitok Metaxu zo špeciálnej fľaše. Tú sme dali našej mame k narodeninám počas tohoto roka. 
No a keď sme sa najedli tak hor sa do darčekov.  No keď je človek menší vníma to nejako inak, ale aj v tomto veku si to vie človek užiť.  
Všetky darčeky mňa potešili :))) Niektoré z nich Vám ukážem. Štandartné vianočne darčeky ako kozmetiky, oblečenie a pyžamo fotiť nebudem :)))
Poviem Vám aj tak som sa najviac tešila z tohoto darovaného darčeku :) Bol to magický okamih, keď dáte niekomu niečo a vy ste pri tom celá od šťastia vzrušená :) Bol to darček od nás pre našich rodičov :) Foto plátno a náš nezabudnuteľný výlet vo Vysokých Tatrách :)Okrem všetkých darčekov, ktoré má potešili ste ma potešili aj VY! A to tím najkrajším darčekom :) ĎAKUJEM za 25 odberateľov. Veľmi ste ma potešili :)))

Prežili sme krásne pokojné Vianoce. I keď teraz som trošku chorá :( čo sa mi vôbec nepáči... Počas -Vianoc som prvýkrát chorá a nie je to moc zavídeniahodné ...
Ale musím sa vyliečiť veď za chvíľku je tu SILVESTER :)


by ViErKa16

Komentáre

  1. Krásny článok :) tá výzdoba vyzerá skvelo :) prajem skoré uzdravenie a pozývam ťa do giveaway, ktorá práve prebieha na mojom blogu ardnaxelaslife.blogspot.sk :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. ďakujem pekne za komentár :) potešilo mňa to :)) a určite sa pozriem na tvoj blog :)

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.