Preskočiť na hlavný obsah

Čas beží aj TY by si mal :) 13. ČSOB MARATHON Bratislava


Ako inak osláviť život ako aktívnou formou! Teraz si vychutnám ten koláčik a posteľ ešte viac :) Wow! Toto bežecké podujatie navštevujem už pravidelne :) Stalo sa to istou tradíciou. A môžem povedať, že nikdy nesklamalo. Perfektná organizácia, príjemná atmosféra, pohoda v okolí. S každým rokom sa tu objavuje čoraz viac ľudí. A to je supeeeeer. 


Nikdy by som nepovedala, že ma nejaká akcia takto chytí :) No stalo sa. Musím povedať, že aj pre nebežca je tu čo vidieť. Veľa zaujímavých stánkoch, propagačné predmety, skvelá atmosféra v celom areály Eurovei. 

Toto je jednoznačneeeee pre mňa najlepší stánok. Vždy som hovorila aj budem hovoriť, že Alpa je síce stará klasika, ale je perfektná :) Mohli ste sa tu zabaviť v mnohých iných stánkoch ako napr. Dôvera, Billa, Rajec, nealkoholické pivo Birel. 

Celá akcia trvala dva dni. V sobotu boli prevažne krátke behy (tie tiež dajú poriadne zabrať), detské behy, behy lezúňov. Nedeľa už patrila profi bežcom pre maratón a pol maratón. 
Po behu a podanom výkone som si musela vychutnať ten úžasný pocit dosiahnutého cieľa. A samozrejme ten koláčik s kávičkou bol poriadne zaslúžený :) 
Inak na budúci víkend sa koná ďalšia športová akcia v Bratislave a to náš Národný beh Devín Bratislava. 

Tí, ktorí dali prednosť technike si tiež prišli na svoje :) 
Každopádne túto akciu hodnotím ako super. Každoročne niečo inovujú, pre tento rok to boli nové bežecké kategórie. Ďakujem život, že som to mohla zažiť :P

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.