Preskočiť na hlavný obsah

XXV. Medzinárodný festival duchov a strašidiel 2018


Tento víkend sa začal ďalší ročník tradičného festivalu Duchov a strašidiel v Bojniciach. Fantastické masky, strašidelná atmosféra, dobrá energia celej akcie. Super, že sa opäť vrátila táto akcia do ulíc mesta. Pamätám si ako malá, keď som tu bola a teraz. Bola to pre mňa krásna spomienka :) Tohto roku je na zámku téma: Vládca času. Tak ak sa nebojíte a máte dostatok odvahy môžete počas nasledujúcich víkendov prísť na Bojnický zámok, kde aktuálne bude strašiť :))) 
Na začiatku sprievodu bol Pálfy a v koči sedela aj herečka Mary Havranová. Masky boli krásne a autentické. Sprievod bol doplnení o dychovú hudbu, mažorentky a zvieratá. V sprievode sme mohli vidieť šľachtu, poddaných, bosorky, čertov a tiež polovníkov, lesníkov, víly, sokoliarov...
Po sprievode sa masky predstavili. Oficiálne sa otvoril festival aj letná sezóna v Bojniciach. Účastníci sa mohli pofotiť z maskami a vyobzerať si ich poriadne. Po sprievode bol krátky kultúrny program. Vonku bolo krásne počasie a tak sa nie len sprievod vydaril, ale tiež prechádzky v okolí zámku. A presne takú sme si dali aj my. 

Okrem fotiek si môžete pozrieť aj video :)


Toto je pre mňa najkrajší strom v Bojniciach. Všetci sa tam fotili :) Brutálne. Nato, že je druhá polka apríla a pred rokom bola ešte riadna zima, tak teraz to bolo o inom. Super, že to takto pekne vyšlo. A to treba využiť. Dali sme si prechádzke po okolí zámku. A samozrejme sme nafotili pár záberov. Ale v takomto prostredí sa radi zamotáte a pofotíte. 


Musím zhodnotiť tento deň zase ako výborný. Kde ste boli Vy? Bojnice mám na skok z domu, takže nepovažujem toto za nejaký veľký výlet. Skôr som si znovu uvedomila, že najkrajší kút v šírom svete je moja rodná zem :)))


Tento víkend bol polopracovný a polooddychový a tak to má byť. Všetko vyrovnané. Nabitá energiou do nového týždňa :) Ako ste Vy trávili krásnu sobotu? V Bojniciach sa začal festival duchov a strašidiel na výbornú a pokračuje ďalej a my s ním. Som zvedavá ako budú tie nasledujúce tri víkendy vyzerať. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.