Preskočiť na hlavný obsah

Toto je podľa mňa slovenský raj :) Aphrodite Rajecké Teplice


Za mňa je toto jednoznačne slovenský kúpeľný raj :) Aphrodita v Rajeckých Tepliciach je pre mňa strop pre všetky kúpele. Krásne interiéry, dokonalé programy pre relax (vodoliečba, masáže) a to všetko v krásnom prostredí Rajeckej doliny. 


Pravidelný čitatelia vedia, že som tu už bola. A rada sa vraciam. Vtedy to však bolo o inom. Bola som tu v zime a vtedy majú tieto kúpele iné čaro! Snehové vločky sa topia pri dopade na vašu hlavu :) a zo všetkých bazénov sa pary ako zo zahriatej lokomotívy. O tom, že táto voda ma neskutočne blahodárne účinky som už písala :)   

Termálna Rajecká voda je klasifikovaná ako prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hypotonická, hydrogénouhličitánovo vápenato-horečnatá, s teplotou 38 stupňov. Lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania – ochorenia kostí, kĺbov, svalov a šliach. Nie náhodou objavili priaznivé účinky Rajeckej vody už v 14. storočí. Dnes ich môžu klienti využívať vo forme celého radu liečebných procedúr – vodoliečby, balneoterapie, hydromasážnych, perličkových, termálnych alebo uhličitých vaňových kúpeľov. Vhodná je aj na pitné kúry. (Zdroj: Kúpele Aphrodita) 


Okrem iného musím povedať, že táto voda je ideálna aj na pitie a teda pitné kúry :) Najmä pre ideálny pomer horčíka a vápnika 1:2. Ideálne je pitie ráno nalačno, na obed, na večer pred jedlom 1,5L vody. Neviem či to funguje, neskúšala som. Majú tu však novinku a túto vodu si môžete flaškovanú aj kúpiť, príp. ju podarovať, či ako suvenír.   


Pri novinkách ešte zostaneme. Tento rok ich majú hneď niekoľko. Nový natural spa, novinky v saunovom svete, smoothie nápoje v spa bare a mnoho iného. Ja som tu bola v období kedy sa tu akurát konali Letné slávnosti. Tak sme mali malé spestrenie a konečne som videla koncert speváčky, raperky Simi, za mňa je to ok! Fakt je dobrá, okrem nej tu vystúpil aj Kali či Robo Opatovský. 

Rajecká dolina je ideálna aj pre športové aktivity, ako napr. beh, bicykel. 

Ideálne miesto pre dovolenku, relax a reštart hlavy. A dokonca je to na Slovensku, takže odpadá dlhé cestovanie a vybavovačky s tým spojené :P :) Kde ste trávili dovolenku Vy?

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.