Preskočiť na hlavný obsah

Street food Bratislava


Street food sa pomaly, ale isto rozbieha aj u nás. V Bratislave sa už pomaly s pravidelnosťou organizujú street food trhy pred Starou tržnicou. Konečne som sa tam dostala aj ja :) Toto prostredie má svoje zvláštne čaro, ani neviem čím to je. Každopádne tu môžete ochutnať chutné jedlo, ktoré vyhotovia priamo pred Vami. Po celom meste je tiež množstvo prevádzok so street food-om. A jeden taký sme boli navštíviť. Orbis je podľa mňa jednotkou a teda hlavne ich hranolky. 
Hranolky s curry omáčkou sú pre mňa z tohto podniku jednoducho top. Samozrejme ponúkajú aj iné jedlá. No ja vždy volím túto voľbu. Podstata chutných belgických hranoliek je ručná výroba s čerstvého zemiaku. Hranolky sú vyprážané dva krát na hovädzej masti. Omáčka je fakt chutná, zo všetkých najlepšia.

Prostredie na sedenie je vo vnútri naozaj komorné. Preto je dobré ísť na street food za pekného počasia. Stoly vonku pred podnikom majú svoje čaro alebo si môžete jednoducho zobrať so sebou. Super je, že tento podnik svoj odpad aj separuje - papier, plasty. Takže palec hore. 

Na street food-e pred Starou tržnicou si môžete vychutnáť fakt všeličo. Napr.: muránske buchty, trhance, burgre, ale samozrejme aj víno či chutné prosecco. 


Musím povedať, že stánky sú chutné autíčka s krásnym dizajnom. Strategická poloha v starom meste len prispieva na atmosfére. A Vy máte radi street food? 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.