Preskočiť na hlavný obsah

Jednou nohou na Kube? Havana ooh-na-na :)


Oooou dneska piatoček! Takže ruka hore? Alebo ako je to u Vás? Chodíte von, do klubu, baru či na drink? Ja som tento raz navštívila jeden špeciálny, kubánsky, bojnický bar :D A tak som našla kúsok Kuby na Slovensku :)


Varadero je kubánsky cocktailový bar v Bojniciach, ktorý sa nachádza na ulici od námestia, resp. od lipovej aleji, pri pivárni Slávia. Tento bar nie je nový. Pomerne dlho tu už pôsobí. No a ja som sa konečne sem dostala. Vybrali sme si deň, kedy tu nie je až toľko ľudí. Vychutnali sme si naozaj úúúúúžasnú kubánsku atmosféru, v pozadí hrala klasická kubánska hudba, celý priestor majú naozaj krásny a do poslednej bodky majú premyslenú výzdobu :) 

Najprv som myslela, že o tomto vôbec nebude článok. No keďže je to miesto, ktoré sa oplatí spomenúť, spropagovať tak som sa rozhodla, že im venujem tento článok. Nie je to recenzia v pravom slova zmysle. Prvom rade nie je to platený článok a moje slová, názory v ňom sú pravdivé a ničím ovplyvňované. Takže sa pokúsim teda o mini recenziu. 

Na začiatok treba povedať, že tento podnik je už pár rokov v Bojniciach najlepší bar. V prvom rade majú krásne zariadený celý podnik a kubánska hudba dotvára atmosféru do bodky. Miešané nápoje sú geniálne, ku drinkom dostanete malý snack a čo musím povedať personál je 100%, ochotný, starostlivý a veľmi milý. My sme si dali nealkoholickú limonádu a ich Varadero Mojito drink, ktorému nebolo čo vytknúť. A ešte jedná vôňa bola v podniku, ktorej sme zatiaľ odolali :) Cigáry v boxe a ich vôňa bola naozaj neodolateľná. Možno sa niekdy zlomím. Mimoriadne oceňujem svetielka, kubánske vlajky a drinky namiešané na mieru. Verím, že keď by bolo leto, tak na ich terase by to pridalo len niekoľko hviezdičiek. Ak by k tomu fúkal mierny vetrík a vo vzduchu by bola dostatočná vlhkosť, tak by som s týmto drinkom v ruke a vlajkami Kuby uverila, že som naozaj na Kube. Ak by som sa vrátila k obsluhe, tak nemôžem zabudnúť nato, že boli naozaj zorientovaný vo fachu! Okrem drinkov, miešaných kokteilov, limonád, cigár si tu môžete vychutnáť aj výborný výber rumov!

Akože je mi to jasné, že ak v recenzií nie je nič negatívne nemusíte veriť, že je pravdivá. ALE tu naozaj nebolo nič, čo by som našla zle alebo nedostatočne. Proste krásne zariadené vo vnútri, vonku veľmi pútavý exteriér pre ľudí, výborná obsluha (ktorá vie čo ponúka) a ich ponuka je naozaj kvalitná. Tak som si teda povedala, že idem na WC. Tam niečo nájdem? Väčšinou tento objekt býva v podnikoch zanedbaný. No ale v tom prípade to tak nebolo. Dokonca aj túto časť majú upravenú :D Takže táto recenzia je len o pozitívach a je pravdivá! :) Najlepšie urobíte, ak si to na "vlastnej koži" vychutnáte!

Aby som len nerozprávala, tak prikladám pár záberov pre lepšiu predstavivosť! :) Viva Cuba! 
Verím, že sa Vám článok páčil. Tak dúfam, že ak sa ocitnete v Bojniciach sem zablúdite a vychutnáte si Kubu na vlastnej koži. 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.