Preskočiť na hlavný obsah

MONDIEU Raňajky v Košiciach a obed v BratislaveTak toto sa nám podarilo len vďaka tomu, že sme boli na výlete v Košiciach aj Bratislave počas prázdnin. V Košiciach sme si dali raňajky a povzbudili nás do nášho výletu. V Bratislave mám druhý domov, takže tam chodím pozerať len novinky či poriešiť nejaké veci J A tu sme si dali denné menu. Na úvod treba povedať, že všetko bolo úžasne v oboch prípadoch. A celý článok bude o jedle takže nečítajte hladný :) 

Do Košíc sme prišli rýchlikom legendárnym Dargovom. Po presune na Hlavnú ulicu sme išli rovno sem. Veď raňajky sú základ dňa! A je to pravda. Najedli sme sa dosýta a mohli sme pokračovať v spoznávaní Košíc. Dali sme si avokádový chlebík s vajíčkom a druhá verzia bola sladká! Pre dodanie energie J Káva s pridaním horkej čokolády bola geniálna a limonáda s kiwi a rozmarínom príjemne osviežila. Bolo to skvelé. Nemožno čo vytknúť, keďže aj obsluha bola milá a príjemná.


V Bratislave sme si dali obed. S odstupom času ku koncu prázdnin som mala naplánovaný polo pracovný-oddychový výlet do Bratislavy. A tak som si povedala, že Mondieu v Košiciach ma prekvapilo, tak skúsim obed v Bratislave. V tomto meste majú niekoľko pobočiek. My sme si náhodne vybrali pri potulkách mestom tú pobočku v blízkosti Nového mosta. Boli sme tam v čase obeda, takže plnka na terase vonku (krásne počasie) aj vo vnútri. Samí zahraniční návštevníci Bratislavy. Dali sme si 4 jedlá z ponuky. Hneď musím na začiatku povedať, že mali iný jedálny lístok aj ponuku ako v Košiciach. A obsluha nebola, že zlá ale mohla byť aj milšia - za to bola mimoriadne promtná aj pri objednaní či obsluhe. Koláčov ku káve mali neúrekom, že si človek nevedel vybrať. Za to moja káva s lieskovými orieškami bola fakt mega dobrá, ja ľúbim pravú horkú kávu a presne taká bola. 

Jedlo bolo chutné, porcia veľká a naozaj ste sa z toho najedli :) Všetko bolo ako má. Z každého som ochutnala a nezaprela som v sebe chemičku :) Senzorická analýza potravín/jedla musela byť :) Podrobnosťami Vás nebudem zaťažovať len toľko, že najlepšia bola palacinka z hubovo-syrovou omáčkou a bravčovou panenkou! Cenovo sa jedlo pohybuje vyššie a za mňa to nie je reštaurácia, ktorú by som navštívila len tak. Aj preto sme sem zavítali ku koncu augusta a oslávili sme tu moje narodeniny presne s tými ľuďmi, ktorí do môjho života neodmysliteľne patria. 

Podľa mňa najlepšie Vám to jedlo opíšu samotné fotky a nie slová. Takže za mňa to bolo supeeeeer! I keď musím kritický zhodnotiť, že v Košiciach bolo asi o trošičku lepšie čo sa jedla a podniku týka. Ale inak tu bolo dobre a odporúčam Vám to tu navštíviť. 


Mondieu je skvelý podnik, ktorý nie je len v Bratislave. Každý si príde na svoje. Jedlo chutné, nápoje priemerné, dezerty chutné a káva brutálne dobrá. Takže palec hore! Čo sa týka obsluhy tak poviem to tak, že každý môže mať aj svoj zlý deň :)

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.