Preskočiť na hlavný obsah

STARÁ TRŽNICA BRATISLAVA


Stará tržnica v centre Bratislavy je krásny, moderný a naozaj multifunkčný priestor. To som si myslela už dávno. Ale teraz som si to opäť potvrdila! Či galavečer Super blogeri alebo koncert skupiny Hex a v neposlednom rade sobotné (už tradičné) trhy vie hostiť priestor starej tržnice naozaj so cťou! 
Tak poďme sa na tie super sobotné trhy pozrieť bližšie. Sobotné trhy v starej tržnici sú trošku iná akcia ako street food park (aj pred starou tržnicou), o ktorom som už písala. 

To je prvý a zásadný rozdiel. Pravidelný sobotný trh nadväzuje na tradíciu, na ktorej je celý tento priestor založený - bola to kedysi len tržnica. Sobotný trh sa koná každú sobotu od 9:00 do 15:00 hod. Ak chcete nakúpiť fakt dobre je vhodné ísť tam doobeda. Prečo sem ísť nakúpiť? Nájdete tu naozaj skvelé veci, teda najmä potraviny od regionálnych, lokálnych predajcov/farmárov. 

Tieto stánky s typickým slovenským tovarom sú doplnené zahraničnými špecialitami a tak sa na počkanie "v mysli" ocitnete vo Švajčiarsku (chutné syry) či Paríži (dokonalé chutné vína, i keď tie slovenské sú fakt skvelé) či Bulharsko (omamná vôňa korenín). Jedlo zo zahraničia a spoznávanie chutí cudzích jedál môžete v Komunitnej kuchyni - skvelý projekt, v ktorom Vám toto jedlo navaria ľudia zo zahraničia, ktorí dlhodobo žijú v Bratislave. 

Okrem stánkov sa už stalo tradíciou aj divadelné detské predstavenie, ktoré býva vždy o 11:00 hod. či mnohé iné sprievodné podujatia. Trhovú ponuku už tradičné dopĺňa blší trh či burzy na prvom poschodí. 

Nájdete tu naozaj množstvo lokálnych predajcov a výrobcov. Mňa osobne zaujal najviac výrobca vlastnej čokolády, teta čo piekla lokše podľa tajného receptu :D A na záver sme si dopriali chutné slovenské vína z oblasti Pezinka a Modry. Nie som úplný expert na tieto veci, ale senzorická analýza má svoje čaro :D A musím povedať, že biele polosuché víno odrody Irsai Oliver je fakt skvelé a majú ho v každom dobrom podniku. Ešte by som upriamila Vašu pozornosť na sirupy, tinktúry z byliniek, resp. na horúci nápoj z rakytníka. A ten bol naozaj cítiť, že nie je riedený vodou. A samotný rakytník je silným bojovníkom voči chrípke či prechladnutiu. Podľa mňa je skrátka dobrý pre organizmus v každom smere. 
Najlepšie je, keď si na túto akciu urobíte názor sami. Takže máte jeden chutný tip na výlet Bratislavy. Čo Vy na to? 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.