Preskočiť na hlavný obsah

Gurmánsky zážitok - reštaurácia Alej Bojnice


Nič nie je lepšie ako skvelé jedlo! A táto veta podľa mňa platí na 100%. Áno, sú aj iné skvelé veci na svete. No jedlo patrí k životu. Teraz nemám na mysli ten konzum, ktorý vládne svetu. Skôr jedlo z ktorého máte pôžitok. A tak sme navštívili jednu (ne)tradičnú reštauráciu priamo v Bojniciach. 

Tento článok by som mohla pokojne zaradiť aj do kategórie odporúčanie na jedlo v Bojniciach. Na úvod treba povedať, že tento podnik sa nachádza na ulici s lipovou alejou, ktorá priamo vedie k Bojnickému zámku. Zrejme od toho je odvodený aj názov reštaurácie. Podnik funguje pod majiteľom a šéfkuchárom Marekom Karakom. Pôsobia nejaký už ten rok, no pre mňa je to pomerne nová reštaurácia. Cenovo je to tu trošku drahšie, ale určite znesiteľné a hlavne priamo úmerné k typu, chuti, prevedeniu jedla. 

Obsluha je mimoriadne promtná, milá a ochotná. Celkovo sa chovajú slušne a ústretovo. Celý podnik je krásne a štýlovo zariadený. Skvelá kombinácia je s drevom a jemné dekorácie dotvárajú príjemný, pokojný priam až rodinný charakter. Jediná vec v rámci štýlu, ktorá mi prekážala boli kachle tie by som vymenila za krb a určite dali mimo prístupových dverí. Ale to len taký detail.  Poďme k jedlu, kvôli nemu sme tam predsa boli. Tak jedným slovom topka. Čistý balzam pre žalúdok. Bolo to jedná báseň. Ochutnali sme hneď 4 jedlá z ponuky. Jedno jedlo bola super víkendovka. Priamo ja som ochutnala jelenie mäso na šípkovej omáčke s domácou zemiakovou knedľou. A to teda bola šupa. Fantastická omáčka jemná a príjemná. Mäso bolo krásne jemné a mimoriadne chutné. 

Všetky porcie boli zároveň aj oku mimoriadne lichotiace. Fakt normálne škoda to zjesť :D Krásne naaranžované jedlo v dokonalej kombinácií. Bolo to nádherné a kombinácia chutí v ústach bola geniálna. Myslím, že viac povedia fotky. A spravia Vám chuť na jedlo, takže nečítajte článok hladní :D A aby boli moje informácie kompletné, tak dá sa tu platiť v hotovosti aj kartou. Môžete tu osláviť Vašu výnimočnú chvíľu či len tak zaisť na obed. Rozhodne tu zažijete gurmánsky zážitok. Pretože táto reštaurácia je správny ťah na bránu :DFantastická bravčová panenka, filetá z tresky či skvelé jelenie mäso s neskutočnými kombináciami a to všetko v krásne zariadenom priestore s príjemným personálom v centre Bojníc. Čo viac si želať? Aj zato ďakujeme podniku Alej :) a zároveň mu želám veľa spokojných zákazníkov.

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.