Preskočiť na hlavný obsah

Vyhliadková veža Bojnice


Takže aby sme si to zhrnuli hneď na začiatok o tejto atrakcií v Bojniciach už jeden článok bol. A keďže sa nechcem opakovať, zhrniem to veľmi stručne. 

Nad mestom Bojnice vyrástla unikátna vyhliadková veža s prevýšením asi 30 metrov. Ide o pomerne náročnú technickú stavbu, ktorá nemá na Slovensku obdoby. Vyhliadková veža v Bojniciach sa inšpirovala podobnou vežou nachádzajúcou sa na Morave.

Z vyhliadky sa Vám naskytne pôsobivý výhľad na okolitú krajinu, Bojnický zámok a jeho okolie i na Prievidzu, ktorá nie je bežne vidieť z menšej výšky. Súčasťou stavby je i tobogan, ktorým sa odvážni návštevníci môžu spustiť z vrcholu veže nadol.
Vyhliadková veža sa nachádza v zalesnenej časti, západne od Bojnického zámku. Leží neďaleko Bojnickej kalvárie a kaplnky sv. Vendelína v lese. Do lesa vedie spevnená cesta vhodná bicykle alebo kočíky a vedú sem značené turistické trasy z Bojníc aj od Bojnických kúpeľov. V budúcnosti sa plánuje dokonca lanovka od termálneho kúpaliska Čajka. Vstup na vyhliadku je kontrolovaný a spoplatnený. Cena dospelého lístka je 8eur (deti 4eur), tobogán 1eur. 
Pri vyhliadke sa nachádzajú aj šmolko domčeky, ktoré vytvorili hotovú dedinku. Vstup je bezplatný a ocenia ho najmä deti :) 
No a keďže sa naozaj nechcem opakovať, tak všetko podstatne si môžete prečítať v mojom "staršom článku" presne tu!
Tento článok je teda len akýmsi "abdejtom" toho čo sa tu zmenilo, pribudlo, vystavalo, skultúrnilo, dotvorilo. Stručne to zhrniem,  fotky hovoria za seba :)
V prvom rade pribudli dve krásne vežičky hneď pri vstupe s nápisom atrakcie - ČAJKA V OBLAKOCH. Magnetky si môžete kúpiť v stánku popri ceste smerom hore (aj dole - je tam len jedna). Šmolko dedinka je dotvorená malými hríbikmi a poteší aj dospelákov :) Tesne pod vyhliadkou vyrastá nová reštaurácia a konečne tam pribudli poriadne, slušné, kulturné verejné toalety, ktoré sú fakt vybavené ako sa 21.storočie patrí. Samotná vyhliadka je geniálna. A keď vystihnete krásne slnečné počasie je hádam o 100% krajšia :D 


Ak ste tu ešte neboli tak najvyšší čas prísť. Verím, že si cez leto nájdete čas spoznávať aj krásne kúty Slovenska! 

by ViErKa

Komentáre

Zverejnenie komentára

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.