Preskočiť na hlavný obsah

Netradičný priestor na nudnom prievidzkom námestí


Presne ako znie titulok článku, námestie v Prievidzi Vás ničím výnimočným neočarí. Ale o to viac Vás poteší tento unikátny priestor malej, o to útulnejšej kaviarni. Miesto, ktoré má čaro a dobrú pozitívnu energiu. V krásne štýlovo zariadenom priestore vo všednom dni ani káva nie je obyčajná :D 

Obsluhe by som dala jednotku s hviezdičkou, naozaj si ju zaslúžia. Pre túto recenziu som kaviareň navštívila viackrát. A teda ani raz som nezažila nahnevanú obsluhu. Boli ochotní, vedeli poradiť a vyznali sa v tom čo ponúkajú. 

Mimoriadne musím pochváliť ich horúcu čokoládu, ktorá je topka. Tiež a tom teda neviem od koho odoberajú zákusky, ale sú priam neskutočné! A vždy boli čerstvé, chutné. Žiadne suché kusy z výstavnej skrinky. Torty majú rôzne dokonca aj vegánske druhy. Ale za mňa úplná topka je čokoládová torta s višňou alebo makovo-višňová torta. 

V neposlednom rade musím oceniť ich horúce limonády. Ja som teda vyskúšali môj milovaný rakytník. V kombinácií so sušením ovocím to bolo nie len oku lahodiace. No a na záver ako milovník vína som nemohla odolať. Ponuku majú primeranú, kedže sú prioritne kaviareň. A keď už majú víno tak je to jedno z najlepších. 

Na záver tejto recenzie by som chcela povedať, že si ju nikto u mňa neobjednal a nie je to spolupráca. Ba dokonca nikto z kaviarne netušil, že sa chytám písať článok :D Fotky samotnej kaviarne som si dovolila použiť z ich oficiálnej stránky. Za mňa môžem Café Merlo len odporučiť. 

Dúfam, že bude čoraz viac takýchto krásny priestorov na Slovenku. Takže moja najbližšia odmena bude zase tu! :D 

by ViErKa

Komentáre

VAŠE OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY

ŠMOLKOLAND alebo späť v detstve

Neviem či to niekedy reálne dostane názov šmolkoland. Pre mňa to jednoznačne je časť rozprávkovej krajiny, kde žijú šmolkovia. Nikto z nich nebol doma :) A tak sme sa pohli vyšantiť my!  Tieto krásne rozprávkové domčeky sa nachádzajú v Bojniciach pri vyhliadkovej veži. Slúžia najmä deťom, no i dospeláci si prídu na svoje. Minimálne sa ocitnú v detstve tak ako ja! 

PIVO, ktoré má B-komplex :)

PIVO obľúbený nápoj po celom svete. Pijú ho štangasti v krčme, baletky po predstavení, ľudia po fyzickej námahe, samozrejme aj tí bez pohybu. Piješ ho aj ty? Nechcem navádzať na alkoholizmus, to vôbec nie! No jeden pohár vychladeného veľkého pivka padne na úžitok :) A prečo to hovorím? Zamysleli ste sa nad jeho zloženým, obsahom? Nad tým, či je vôbec zdravé? Aké významné prvky obsahuje? Že nie? Chyba! Poďme to teda urobiť spolu. V nasledujúcom texte uvádzam pár skvelých informácií, že človek ani neverí, že to je o pive.

Nitra najstaršie mesto Slovenska

Toto mesto som už navštívila niekoľkokrát, no zväčša pracovne. Pre tentokrát som si povedala, že to bude už aj výlet a tak som spojila dva v jedno:) To mi celkom ide. Najstaršie mesto Slovenka, krásne romantické uličky v okolí hradu, zákutia horného mesta, starobylé pamiatky, nádherný hradný areál, pešia zóna mesta, mestské divadlo, synagóga v centre, dostatok zelene v meste, dve univerzity, kalvária z úžasným výhľadom na celé mesto, silná atmosféra kalvárie a najmä dominantný vrh Zobor. Áno priatelia, reč je o meste s názvom NITRA.